dabie.pl

Galeria - Czytamy od przedszkola

  W dniu 14.05.2013 w GBP Dąbie gościły przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Połupinie i Gronowie. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z obchodami Tygodnia Bibliotek. Panie bibliotekarki powitały dzieci i opowiedziały o swojej pracy, a także o zasadach wypożyczania książek. Dzieci chętnie dyskutowały i odpowiadały na pytania- „Czym się różni biblioteka od księgarni, „Czy można w bajkach zaginać rogi” itd.. Następnie maluchy wysłuchały bajki „Franklin czyta kolegom”, którą pięknie przeczytała pani Dyrektor GBP Krystyna Jończyk. Głośnemu czytaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna czytanej bajki. Następnie dzieci rozwiązywały bajkowe zagadki. 


Po zagadkach dzieci kolorowały obrazki z bajkowymi bohaterami, a największą popularnością cieszyły się dinozaury, księżniczki, Bob Budowniczy i Hello Kitty.


Następnym punktem programu były zabawy ruchowe- wszystkie panie wraz z dziećmi śpiewały i pokazywały piosenkę „ Ja jestem Niedźwiadek…, „Maszeruje wiosna….


Ostatnim punktem programu było oglądanie książeczek, układanie klocków, puzzli- a wszystko w naszym nowym kolorowym kąciku małego czytelnika. W podziękowaniu za wizytę w bibliotece dzielne maluchy dostały słodki, czekoladowy poczęstunek. Natomiast panie bibliotekarki otrzymały prezent od przedszkolaków- samodzielnie wykonaną książeczkę z bajkowymi ilustracjami. Dzieci udowodniły, że znają bajki i mieszkające w nich bajkowe postacie. Nas cieszy fakt, że dorośli czytają niektórym dzieciom bajki codziennie przed snem, o czym same dzieci nam powiedziały.

 

13 14 15 16 17 18 19 20