dabie.pl

DO POBRANIA

Urząd Gminy

Dnia 28 czerwca 2012r.  odbyła się XVIII Sesja Rady Gminy Dąbie. Tym razem radni mieli szczególnych gości - dzieci i młodzież osiągające jedne z najlepszych wyników w nauce i sporcie.
Z okazji zakończenia roku szkolnego Wójt Gminy  Dąbie Krystyna Bryszewska oraz Przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Marciniak zaprosili na obrady prymusów ze szkół gminnych.

 

Wójt Gminy Krystyna Bryszewska wręczyła wskazanym przez dyrektorów uczniom i uczennicom nagrody rzeczowe oraz listy gratulacyjne.

 

Uwadze Pani  Wójt nie uszły kolejne sukcesy drużyny piłkarskiej z Dąbia. Po zeszłorocznym sukcesie w Adidas Football Challenge przyszedł czas na podbicie województwa. Chłopcy zajęli II  miejsce w  turnieju EURO-GIM, o którym pisaliśmy w czerwcu.  Sukces niebagatelny, ponieważ w  turnieju rywalizowało 149 drużyn.

 

Po uroczystościach przyszedł czas na "roboczą" część sesji. Radni podjęli decyzję o  przystąpieniu do "Zielonogórskiego Związku Gmin", który powołąny został w celu wspólnego wykonywania zadań publicznych w zakresie utrzymania czystości i porządku, związanych z  prowadzeniem wspólnej gospodarki odpadami komunalnymi na obszarze gmin-członków tego związku.

 

Więcej o związku w dziale "Gospodarka".

Źródło: UG NS
Prymusi i sportowcy na sesji