dabie.pl

Gospodarka

Od 17 marca br. mieszkańcy Łagowa mogą cieszyć się przepiękną świetlicą wiejską. Świetlica ma być miejscem do organizowania imprez kulturalno-rozrywkowych, spotkań oraz uroczystości organizowanych przez mieszkańców. Świetlica ma szanse stać się miejscem aktywnego wypoczynku, pielęgnacji lokalnych tradycji i rozwijania pasji mieszkańców. Jak zapewniają – pomysłów i zapału nie zabraknie.
Inwestycja współfinansowana jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jej wartość określona została na poziomie 708 680 zł, z czego  464 000  zł pochodzi z dofinansowania PROW.

Powierzchnia użytkowa nowo powstałego parterowego budynku to 193,39 m². Świetlica została wyposażona w podstawowe instalacje, w tym m.in. elektryczną, grzewczą i wodno-kanalizacyjną. Powstały miejsca parkingowe i oświetlenie. Świetlica jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek został ogrodzony, a jego teren utwardzony kostką brukową.
Mieszkańcy Łagowa dysponują świetlicą z wyposażoną kuchnią gotową do organizacji przyjęć rodzinnych oraz integracji lokalnej społeczności.


 

Źródło: UG AR
Mieszkańcy Łagowa mają nową świetlicę