dabie.pl

Aktualności

05-02-2013

Konkurs ofert na realizację zadań publicznych

Dnia 5 lutego br. Wójt Gminy Krystyna Bryszewska ogłosiła otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych na ten rok. Do wykorzystania kwota 10 tys. zł na zadanie upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz 5 tys. zł na wspieranie rozwoju społeczności lokalnych i partycypacji społecznej.

Konkurs ofert na realizację zadań publicznych

Źródło: UG NS

29-01-2013

W ferie nie było miejsca na nudę

Tego, że w ferie nie trzeba się nudzić. Dowiedli tego nauczyciele z naszych placówek, którzy przygotowali w tym roku szczególny zestaw aktywności.  W Gronowie  już pierwszego dnia po wirtualnej podróży do Wielkiej Brytanii uczniowie samodzielnie piekli muffiny.

W ferie nie było miejsca na nudę

Źródło: ZPO

29-01-2013

Zebraliśmy 6,5 tys. zł dla WOŚP

Sztab gminny przy Zespole Placówek Oświatowych w Dąbiu zebrał 6,5 tys złotych (o 1,5 tys więcej, niż w ubiegłym roku), podczas XXI Finału WOŚP. Wśród wielu atrakcji - jedną z najbardziej sensacyjnych - był mecz samorządowców Gminy Dąbie vs samorządowcy Gminy Bobrowice. Mecz pierwszym kopnięciem rozpoczęła Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska. Drugim sportowym akcentem imprezy był pokaz strong man i konkurs w podnoszeniu ciężarów - chętnych siłaczy nie brakowało.

Zebraliśmy 6,5 tys. zł dla WOŚP

Źródło: ZPO ES

21-01-2013

Ponad 110 tys. zł na zajęcia pozalekcyjne

W dniu 21 grudnia 2012 Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska podpisała umowę na dofinansowanie  projektu realizowanego już od 2011r. pt „Szkoła da się lubić”. Projekt obejmuje Szkołę Podstawową w Gronowie oraz Filie: Kosierz, Szczawno i Połupinie i  będzie realizowany do 30 czerwca 2013r. 

Ponad 110 tys. zł na zajęcia pozalekcyjne

Źródło: UG MN

14-01-2013

Spotkanie noworoczne w Kosierzu

Okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas spotkań i życzeń. Z tej okazji mieszkańcy Kosierza wspólnie świętowali na spotkaniu opłatkowym. Dzieci z oddziału przedszkolnego mimo panującej grypy i rozpoczynających się ferii wprowadziły nas w świąteczny nastrój śpiewając kolędy i wystawiając jasełka. Trema była wielka, występować przed tak wielkim audytorium.

Spotkanie noworoczne w Kosierzu

Źródło: ZPO VK

10-01-2013

Jak uczniowie spędzą ferie zimowe?

W ferie nasi uczniowie nie będą się nudzić. Wszystkie placówki przygotowały ciekawą ofertę - na młodzież i dzieci czekają wyjazdy do kina, na basen, zajęcia plastyczne i sportowe. Dla tęgich głów - przygotowania do egzaminów i olimpiad. Szczegółowy harmonogram dla każdej placówki w załączniku. 

 

Jak uczniowie spędzą ferie zimowe?

Źródło: ZPO JAH

10-01-2013

21. Finał WOŚP - zapraszamy do Dąbia

Impreza odbywać się będzie na terenie Gimnazjum Publicznego w Dąbiu. Zaczynamy na Orliku o 14:30 meczem  Gmina Dąbie vs Gmina Bobrowice. Wśród zawodników znajdą się także osobistości gmin - radni i przedsiębiorcy. Nie obejdzie się bez licytacji - udało nam się zebrać kilka całkiem ciekawych fantów.  Zadbaliśmy też o żołądki - do dyspozycji gości będzie kawiarenka. Dla maluchów - specjalnie wydzielony kącik. W trakcie odbędzie się też sprzedaż cegiełek.

21. Finał WOŚP - zapraszamy do Dąbia

Źródło: ZPO JAH

10-01-2013

Święto szkoły w Gronowie

8 stycznia po raz osiemnasty obchodziliśmy w naszej szkole święto związane z rocznicą urodzin patrona Kornela Makuszyńskiego. Imprezę uświetniła obecność wielu gości z Panią Wójt Krystyną Bryszewską na czele. Przybyli również goście zza granicy – przyjaciel szkoły Pan Dr. Hellmut Trunschke z małżonką oraz nauczyciele z partnerskiej szkoły w Lieberose.

Święto szkoły w Gronowie

Źródło: SP Gronów

02-01-2013

Podsumowanie działalności OSP

28 grudnia 2012 r. w Szczawnie odbyło się spotkanie strażackie podsumowujące działalność Ochotniczych Straży Pożarnych  Gminy Dąbie w roku 2012. Podziękowania strażakom za współpracę złożyli kolejno Wójt Gminy Dąbie  – Krystyna Bryszewska, Komendant Gminny Marcin Reczuch.

Podsumowanie działalności OSP

Źródło: UG CS

31-12-2012

XXIV Sesja Rady Gminy

Dnia 20 grudnia 2012 r. o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej w Dąbiu odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uroczystą część obrad uświetnili swoim występem jasełkowym uczniowie Szkoły Podstawowej w Połupinie.  Zebrani podzielili się także opłatkiem.

XXIV Sesja Rady Gminy

Źródło: UG CS