dabie.pl

Aktualności

28-12-2012

Świąteczne spotkania w Szczawnie

W minioną środę w Szkole w Szczawnie uczniowie, ich rodzice,  nauczyciele oraz zaproszeni goście świętowali Boże Narodzenie. Pięknie przygotowana sceneria, zapachy tradycyjnych potraw na stołach wprowadzały miły i ciepły nastrój tych wyjątkowych świąt. Uroczystość rozpoczął kierownik Szkoły pan Daniel  Czepiżak.

Świąteczne spotkania w Szczawnie

Źródło: Ewa Bondarowicz - Mejza

21-12-2012

Gminny turniej siatkówki

21 grudnia w Dąbiu odbył się gwiazdkowy turniej piłki siatkowej. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum.13 drużyn rywalizowało w dwóch kategoriach.

Gminny turniej siatkówki

Źródło: JC

20-12-2012

Ogłoszenie o naborze wniosków

Zarząd Województwa Lubuskiego na wniosek  Lokalnej Grupy Działania „Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem”  informuje o możliwości składania za pośrednictwem LGD „Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem” wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 LEADER działanie 4.1/413 – Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju.

Ogłoszenie o naborze wniosków

Źródło: LGD MOAB

18-12-2012

Gminne mistrzostwa w uni-hokeju

18 grudnia w hali Gimnazjum Publicznego w Dąbiu odbyły się mistrzostwa gminy Dąbie w unihokeju szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyły cztery zespoły chłopców i trzy dziewcząt. Rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym i stanowiły eliminacje do mistrzostw powiatu krośnieńskiego.

Gminne mistrzostwa w uni-hokeju

Źródło: JC

17-12-2012

Spotkanie wigilijne dla mieszkańców

Grudzień to magiczny czas Bożego Narodzenia, pięknie wystrojonych choinek, pierwszego śniegu oraz wspólnego biesiadowania przy wigilijnym stole w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych. Dlatego też, aby tradycji stało się zadość dnia 13.12.2012r. po raz kolejny w Świetlicy Wiejskiej w Dąbiu zorganizowano pod patronatem Wójta Gminy Dąbie i Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbiu, Wigilię dla osób samotnych.

Spotkanie wigilijne dla mieszkańców

Źródło: OPS

13-12-2012

Działaność urzędu dnia 24.12.2012r.

Szanowni mieszkańcy

Informuję, że w  dniu 24.12.2012r., tj. poniedziałek wigilijny, urząd gminy będzie nieczynny. Za wszelkie uterudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Dąbie
/-/
Krystyna Bryszewska

Działaność urzędu dnia 24.12.2012r.

Źródło: UG NS

12-12-2012

Droga w Ciemnicach oficjalnie odebrana

Miło nam poinformować, że 4 grudnia br. została odebrana od wykonawcy wyremontowana ul. Krótka i Piastowska w Ciemnicach. Nowe zjazdy, nawierzchnia, korekta spadków odwodnienia - wszystko to zdecydowanie wpływa na podniesienie komfortu oraz bezpieczeństwa mieszkańców.

Droga w Ciemnicach oficjalnie odebrana

Źródło: UG NS

12-12-2012

Mikołajki w szkołach i przedszkolach

Grudzień to magiczny czas Bożego Narodzenia, pięknie wystrojonych choinek, pierwszego śniegu, ale przede wszystkim św. Mikołaja, któremu czasami trzeba trochę pomóc w zakupie świątecznych prezentów. Po raz kolejny Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska oraz Przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Marciniak wręczyli dzieciom paczki mikołajkowe pełne słodkości.

Mikołajki w szkołach i przedszkolach

Źródło: OPS

12-12-2012

Z prac rady gminy

Na ukończeniu są prace nad budżetem gminy na rok 2013. Zebrane w etapie konsultacyjnym wnioski do planu zostały wnikliwie przeanalizowane przez Skarbnika oraz Wójta Gminy. Wynik tych prac - projekt uchwały budżetowej został przedłożony Regionalnej Izbie Obrachunkowej oraz Radzie Gminy. Zaopiniowane pozytywnie przez RIO  dokumenty będą głównym przedmiotem obrad XXIV Sesji Rady Gminy, która odbędzie się 20 grudnia 2012r. w świetlicy wiejskiej w Dąbiu.

Z prac rady gminy

Źródło: UG NS

12-12-2012

Nowy komputer w bibliotece w Kosierzu

Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbiu informuje, że do filii bibliotecznej w Kosierzu udało się pozyskać kolejny komputer z dostępem do Internetu. A wszystko to dzięki życzliwości i wsparciu mieszkańców wsi, którzy przeznaczyli  na ten cel część pieniędzy z funduszu sołeckiego oraz  Radnego Gminy Dąbie - Pana Piotra Winnika.

Nowy komputer w bibliotece w Kosierzu

Źródło: GBP ARS