dabie.pl

Aktualności

11-12-2012

Konkurs "Moja kolorowa kolęda"

Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbiu zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do udziału w kolejnym konkursie plastycznym związanym z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczny konkurs nosi nazwę „Moja kolorowa kolęda”. Celem konkursu jest wspieranie rozwoju twórczości dzieci i młodzieży, popularyzacja kolęd i pastorałek, podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych oraz zapoznanie z różnorodnością form plastycznych.

Konkurs "Moja kolorowa kolęda"

Źródło: GBP ARS

10-12-2012

Wesołych Świąt


Niech miłość i pokój Świąt Bożego Narodzenia
towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.
Życzymy, aby był to rok szczęśliwy w osobiste doznania,
spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne
oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska
oraz Przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Marciniak

Wesołych Świąt
06-12-2012

Tablica promocyjna wsi Brzeźnica

Miło nam poinformować, że w Brzeźnicy zakończono prace związane z wykonaniem i montażem tablicy promującej walory turystyczne wsi i okolic. Tablica powstała z inicjatywy. mieszkańców Brzeźnicy oraz Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Brzeźnica "Tu i teraz". Na realizację Gmina pozyskała środki unijne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Tablica promocyjna wsi Brzeźnica

Źródło: UG NS

06-12-2012

Turniej tenisa stołowego

Dnia 04 grudnia w hali gimnazjum w Dąbiu odbyły się mistrzostwa gminy Dąbie w tenisie stołowym. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w rywalizacji drużynowej ,a gimnazjum w indywidualnej.

Turniej tenisa stołowego

Źródło: UG JC

04-12-2012

Szkoła da się lubić

W dniu 13 listopada br Zarząd Województwa Lubuskiego przyjął do dofinansowania projekty systemowe w ramach Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Szkoła da się lubić

Źródło: UG MN

26-11-2012

Dąbie wśród liderów województwa

29 listopada br w Filharmonii Zielonogórskiej odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników V Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego. Do udziału w rankingu przystąpiło 100% gmin z województwa lubuskiego (83 gminy). Gmina Dąbie odniosła ogromny sukces ponieważ znalazła się na 8 miejscu w kategorii gmin wiejskich w podstawowym kryterium klasyfikacji Gmin. 

Dąbie wśród liderów województwa

Źródło: UG MN

19-11-2012

Gmina Dąbie przyjazna rowerzystom

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze ogłosiło 2012 rok – Rokiem Turystyki Rowerowej, w ramach którego zrealizowany został projekt „Rowerem przez Polskę”, na który Zarząd Główny PTTK wsparcie finansowe otrzymał z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Gmina Dąbie przyjazna rowerzystom

Źródło: PTTK

16-11-2012

Informacja

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbiu informuje, iż w dniu 22.11.2012r. będzie czynny od godz. 11.30. Za utrudnienia przepraszamy.
 

Informacja

Źródło: OPS

14-11-2012

O azbeście ze specjalistami

Za Fundacją Zielonych Gaja zapraszamy  Państwa na seminarium „Prawidłowe gospodarowanie i bezpieczne usuwanie wyrobów zawierających azbest – możliwości i koszty”,  które odbędzie się 30 listopada 2012r. o godz. 9.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7 w Sali Kolumnowej.

O azbeście ze specjalistami

Źródło: bezazbestu.com.pl

13-11-2012

O oczyszczalni w Dąbkach

8 listopada w Gazecie Lubuskiej ukazał się artykuł o oczyszczalni ścieków w Dąbkach. Jest to jedna z ciekawszych alternatyw dla kanalizacji ogólnej. Jednocześnie jest to też rozwiązanie osiągalne finansowo. Zapraszamy do zapoznania się artykułem.

O oczyszczalni w Dąbkach

Źródło: Gazeta Lubuska