dabie.pl

Aktualności

10-03-2015

Dzień Otwarty Statystyki Publicznej

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze zaprasza na kolejną edycję Dnia Otwartego Statystyki Publicznej pt. "Labirynt danych statystycznych – przejdź go z nami", która obędzie się w dniu 20 marca 2015 r. w godzinach 9.00 – 14.00.

Dzień Otwarty Statystyki Publicznej

Źródło: US ZG

10-03-2015

Spartakus najlepszy

6 marca br. w hali Gimnazjum Publicznego w Dąbiu odbyły się ostatnie w sezonie halowym 2014\15 zawody piłkarskie. W turnieju uczestniczyło osiem drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach, systemem każdy z każdym. Zamykające sezon halowy zawody wygrała drużyna Spartakus. Drugie miejsce przypadło ekipie z Gronowa. W meczu o trzecią lokatę Mad Mur pokonał Marko Meble. Pozostałe miejsca zajęły następujące zespoły: Szczawno, Gimnazjum, Chłopaki do Wzięcia i Blok Ekipa.  

Spartakus najlepszy

Źródło: J Cz

10-03-2015

"Kobieta jest arcydziełem wszechświata" G. E. Lessing

8 marca br. swoje wielkie święto obchodziły mieszkanki Szczawna.  Serdecznie życzenia z okazji Dnia Kobiet złożył Przewodniczący Rady Gminy - Komendant Gminny OSP w Dąbiu – Komendant OSP w Szczawnie Pan Marcin Reczuch. Wszystkie panie sympatycznym gestem strażaków zostały obdarowane symboliczną różą, czekoladową słodyczą, lampką szampana i pysznym kawałkiem tortu. Na spotkaniu obecni byli Wójt Gminy Pani Krystyna Bryszewska, Sekretarz - Pani Małgorzata Nowicka, Dyrektor DPS w Szczawnie - Pani Aneta Bencar oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dąbiu - Pan Andrzej Bryszewski.

"Kobieta jest arcydziełem wszechświata" G. E. Lessing

Źródło: UG AR

09-03-2015

Seniorzy na warsztatach komputerowych

Aktywni Seniorzy, uczestnicząc w zajęciach z zakresu nowych technologii w Centrum Kształcenia w Pławiu (świetlica wiejska) postanowili zmierzyć się z - szeroko rozumianą - cyfryzacją życia, by nie odstawać swoimi umiejętnościami od, coraz liczniejszej, grupy internetowych tubylców i tambylców. Wszystko idzie, jak po maśle, albowiem cyfrowy świat nie jest taki straszny, jak go malują (nieliczni).

Seniorzy na warsztatach komputerowych

Źródło: I. T.

05-03-2015

Informacja o nowych dowodach osobistych

Zgodnie z ustawą z dnia 6 sierpnia 2010r. o dowodach osobistych  (Dz. U. z 2010 nr 167, poz. 1131) od 1 marca 2015r. obowiązuje nowy wzór dowodu osobistego. 

Najważniejsze zmiany w nowym dowodzie osobistym:

• brak adresu zameldowania (przy każdej zmianie meldunku nie trzeba będzie wymieniać dowodu),

Informacja o nowych dowodach osobistych

Źródło: BK

05-03-2015

"Czy piszesz do szuflady?"

Pisanie wierszy to swoiste przeniesienie na papier swoich uczuć i refleksji na temat otaczającego świata. Można pisać o wszystkim - tak długo, jak sprawia to przyjemność i daje ujście emocjom. W tych prostych emocjonalnych słowach wyrażamy siebie i uwalniamy również swoje wnętrze, swój świat. Trzeba mieć odwagę by uzewnętrzniać swoje skrywane ja.
O wielu etapach powstawania wiersza, czasami jego przemianie, seniorzy dowiedzieli się od młodej poetki, która na spotkaniu 25 lutego br. w Centrum Aktywnego Seniora przedstawiła pochodzenie przelanych myśli na papier. Przy podkładzie muzycznym zaprezentowała swoją poezję, odnoszącą się do przeżytej miłości, rozstań, bólu serca. Na długo pozostanie w pamięci krzyk duszy przelanej na papier. Na koniec zebrani życzyli młodej poetce sukcesów literackich, dosięgnięcia szczytu poetyckich wrażeń.

"Czy piszesz do szuflady?"

Źródło: UG AR

02-03-2015

Informacja dotycząca zabezpieczeń nowego dowodu osobistego

W związku z wejściem w życie z dniem 1 marca 2015 roku nowych przepisów dotyczących dowodów osobistych, a co za tym idzie, nowego wzoru dowodu osobistego, w załączeniu elektroniczna wersja ulotki informacyjnej dotyczącej zabezpieczeń nowego dowodu osobistego. 
 

Informacja dotycząca zabezpieczeń nowego dowodu osobistego

Źródło: LUW w Gorzowie Wlkp

02-03-2015

Turniej piątek piłkarskich

06 marca br. w hali Gimnazjum Publicznego w Dąbiu odbędzie się Turniej piątek piłkarskich. Będą to ostatnie zawody piłkarskie w sezonie halowym 2014\15. Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą do 3 marca. Do udziału w turnieju zakwalifikowanych zostanie sześć ekip. Kolejność zgłoszeń będzie decydowała o uczestnictwie w imprezie. Zawody zostaną rozegrane systemem każdy z każdym. Zgłoszenia przyjmuje i szczegółowych informacji udziela Janusz Czarnowski tel. 607391150. 

Turniej piątek piłkarskich

Źródło: J. Cz.