dabie.pl

Aktualności

16-08-2012

Turniej Piłki Plażowej

25 sierpnia br. w Dąbiu  w trakcie  Gminnego Święta  Plonów  na kompleksie sportowym Orlik, odbędzie się Turniej Piłki Plażowej. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z okazji i zgłaszania drużyn do animatora sportu, Pana Janusza Czarnowskiego, pod numerem kom. 607391150.

Turniej Piłki Plażowej

Źródło: UG MN

03-08-2012

Skuteczna współpraca kluczem rozwoju

Stowarzyszenie Aglomeracja Zielonogórska zostało zakwalifikowane do udziału w projekcie predefiniowanym, realizowanym przez Związek Miast Polskich, pt. "Budowanie kompetencji do współpracy międzysamorządowej i międzysektorowej jako narzędzi rozwoju lokalnego" w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014, którego operatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Skuteczna współpraca kluczem rozwoju

Źródło: Aglomeracja Zielonogórska

02-08-2012

Usuwanie skutków nawałnic

Szanowni Państwo

W  związku z poruszaną ostatnio kwestią usuwania uszkodzonych w wyniku występujących ekstremalnych zjawisk pogodowych drzew stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz utrudniających lub uniemożliwiających dostęp do nieruchomości informujemy,

Usuwanie skutków nawałnic

Źródło: UG WN

27-07-2012

Sparta Połupin zwycięża

W dniu 16 lipca 2012 roku na funcjonującym przy gimnazjum kopmlepsie sportowym Orlik 2012 w Dąbiu odbył się Turniej Piłki Nożnej, w którym brały udział drużyny podwórkowe. W zawodach uczestniczyli uczniowe szkół podstawowych i gimnazjum. Do udziału w turnieju zaangażowały się cztery drużyny.

Sparta Połupin zwycięża

Źródło: JC

27-07-2012

Umowa na "schetynówkę" podpisana

12 lipca Wójt Gminy Krystyna Bryszewska podpisała umowę o dofinansowanie przebudowy drogi gminnej nr F001219 w m. Ciemnice w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą "NARODOWY PROGRAM PRZEBUDOWY DRÓG LOKALNYCH - ETAP II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój".

Umowa na "schetynówkę" podpisana

Źródło: UG NS

24-07-2012

Prace nad projektem przedszkola trwają

Jesienią do urzędu trafi dokumentacja adaptacji budynku świetlicy w Połupinie na przedszkole. Dokumentacja obejmie zmianę sposobu użytkowania świetlicy wraz z nadbudową, dobudową schodów i pochylni dla osób niepełnosprawnych.

Prace nad projektem przedszkola trwają

Źródło: UG BG

20-07-2012

Wnioski o stypendium do 15 września

Do 15 września można składać wnioski o stypendium szkolne. Stypednia szkolne to znaczna pomoc w pokryciu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Może być przeznaczone na dodatkowe zajęcia oraz pomoc rzeczową o charakterze edukacyjnym. Świadczenia te nie są wymienione w formie zamkniętego katalogu, gdyż ich rodzaj zależy od potrzeb ucznia. Dodatkowymi zajęciami mogą być zajęcia wyrównawcze, nauka języków obcych, taneczne, recytatorskie itd.

Wnioski o stypendium do 15 września

Źródło: UG DOS

20-07-2012

Remont w gimnazjum

Letnie wakacje pozwalają na realizację odkładanych w ciągu roku szkolnego prac w szkołach. Także ze względu na restrukturyzację oświaty w gminie, remontu wymagały pomieszczenia adminsitracji gimnazjum.

Remont w gimnazjum

Źródło: UG NS

20-07-2012

Zawód pamiątkarz

Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "Lotur" zaprasza na bezpłatne szkolenie "Zawód pamiątkarz", które będzie organizowane w okresie wrzesień 2012 - sierpień 2013 w trybie weekendowym w woj. lubuskim (Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Żary). Szkolenie jest skierowane do osób pracujących, które ukończyły 18 lat, posiadających wykształcenie co najwyżej średnie, zamieszkujących na terenie województwa lubuskiego.
 

Zawód pamiątkarz

Źródło: lotur.pl/

20-07-2012

Marszałek zaprasza przedsiębiorców

Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Polak zaprasza lubuskich przedsiębiorców do udziału w misji samorządowo-gospodarczej do Wielkiej Brytanii (Aglomeracja Londyńska), która odbędzie się w dniach 11-14 września 2012r.

Marszałek zaprasza przedsiębiorców

Źródło: lubuskie.coie.gov.pl