dabie.pl

Aktualności

19-07-2012

Śmieciami zajmie się związek

W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 1 lipca 2011r. Rady Gminy Dąbie w miesiącu czerwcu przystąpiła do związku pn. „Zielonogórski Związek Gmin” w celu wspólnego wykonywania zadań publicznych w zakresie utrzymania czystości i porządku, związanych z prowadzeniem wspólnej gospodarki odpadami komunalnymi na obszarze członków tego związku.

Śmieciami zajmie się związek

Źródło: UG MFT

18-07-2012

Dotacje na oczyszczalnie

W związku z zauważalnym zainteresowaniem mieszkańców Rada Gminy w lutym 2012r. podjęła Uchwałę o datacji celowej na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w  miejscowościach: Kosierz, Lubiatów, Trzebule.

Dotacje na oczyszczalnie

Źródło: UG BG

17-07-2012

Zarządzanie projektami

Project Managment Institute (Polska) Lubuskie wspólnie ze Stowarzyszeniem "Aglomeracja Zielonogórska" zorganizowało seminarium tematyczne: "Światowe trendy w zarządzaniu projektami, portfelami projeków i programami".

Zarządzanie projektami

Źródło: aglomeracja.opzl.pl

17-07-2012

Ul. Boczna w Szczawnie wyremontowana

W  czerwcu 2012 r. władze Gminy Dąbie podjęły działania zmierzające do wykonania remontu ulicy Bocznej w miejscowości Szczawno. W ramach zadania została wykonana nawierzchnia asfaltowa na długości około 150,00m. Przedmiotowa droga stanowi dojazd do posesji oraz do pól.

Ul. Boczna w Szczawnie wyremontowana
17-07-2012

Remont szkoły w Kosierzu

W związku z panującym niżem demograficznym – zmniejszeniem się liczby uczniów oraz koniecznością stworzenia lepszych warunków dla uczącej się młodzieży w maju 2012 r. Wójt Gminy Krystyna Bryszewska podjęła decyzję o przeniesieniu pełnej funkcji szkoły z oddziałem przedszkolnym do budynku głównego – kosztem zmniejszenia ilości izb.

Remont szkoły w Kosierzu

Źródło: UG BG

13-07-2012

Oczyszczalnia ścieków w Dąbkach

W maju 2012r. zrodził się pomysł na zamontowanie dużej oczyszczalni ścieków w małej miejscowości na terenie Gminy Dąbie. Taką małą miejscowością idealnie wpasowującą się w założenia zamysłu są Dąbki.

Oczyszczalnia ścieków w Dąbkach

Źródło: UG BG

12-07-2012

Ułatwienia dla niepełnosprawnych

 

Od kilku lat obiekty gminne są przystosowywane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mimo wyjątkowo oszczędnego roku udało się wygospodarować środki na przebudowę wejścia do urzędu. Od miesiąca  interesanci mogą skorzystać z podjazdu. Plac przy urzędzie został również wyłożony kostką brukową.

Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Źródło: UG BG/NS